بررسی اپ محاسبه سن + یادآور تولد

بررسی اپ محاسبه سنممکن است از نام این اپلیکیشن فکر کنید که تنها خدماتی چون محاسبه‌ی سن و یادآوری تولد و چند سرویس فرعی در رابطه با آن‌ها به شما ارائه خواهد شد، اما این‌ها تنها بخش کوچکی از قابلیت‌های بی‌شمار این اپ است. در ادامه با ما همراه باشید.

اپلیکیشن محاسبه سن و یادآور تولد
لوگوی اپ

نام: محاسبه سن + یادآور تولد

سازنده: ویستا شبکه

قیمت: رایگان (با پرداخت درون‌برنامه‌ای)

پلتفرم: اندروید

اپلیکیشن «محاسبه سن + یادآور تولد» (در مطلب پیش‌ رو از آن با اسم «محاسبه سن» یاد خواهیم کرد) خدماتی چون محاسبه‌ی سن، یادآوری تولد و دیگر رویدادها، تبدیل تاریخ و غیره را ارائه می‌کند، اما نقطه‌ی قوت این اپ در قابلیت‌های اضافی آن نهفته است؛ چنان‌که شما می‌توانید برای رویدادهای خود دسته‌بندی تعیین کنید، آن‌ها را بر اساس فیلترهایی مرتب کنید، تاریخ‌ یادآوری آن‌ها را تنظیم کنید و تنظیمات بیشتری را نیز اعمال کنید.

در هر بخش از اپ که باشید به اطلاعات کاربردی و مناسبی مربوط به آن بخش دسترسی خواهید داشت؛ برای مثال در هرکجای اپ که باشید با کلیک برروی آیکن تقویم می‌توانید تاریخ روز را به سه تاریخ شمسی، میلادی و قمری ببینید؛ این ویژگی در ایجاد رویدادها بسیار مفید واقع می‌شود چرا اگر تاریخ را به یاد نداشته باشید، لازم نیست به بخش قبلی برگردید؛ بلکه با کلیک برروی آیکن مذکور پنجره‌ای ظاهر شده و تاریخ نشان داده می‌شود. نکته‌ی جالب‌تری که در اینجا وجود دارد این است که در تاریخ نشان داده شده اطلاعات بسیاری به نمایش در می‌آید؛ علاوه‌بر اینکه روز چندم ماه، نام و شماره‌ی ماه و نام روز هفته در هر سه تاریخ نشان داده می‌شود، اپ هم‌چنین به شما نشان می‌دهد که چند روز از سال گذشته و چند روز باقی مانده است و حتی درصد آن‌ها نیز نمایش داده می‌شود.

اپلیکیشن محاسبه سن
نمایش تاریخ روز در پنجره‌ای جدید

اپلیکیشن محاسبه‌ی سن واقعاً اطلاعات بسیار زیادی را برای به‌اشتراک‌گذاشتن در اختیارتان قرار می‌دهد؛ برای مثال پس از ایجاد هر رویداد می‌توانید ۲۲ مورد (!) را در رابطه با تاریخ آن رویداد ببینید و به انتخاب خودتان می‌توانید هرکدام را که می‌خوهید با دیگران به اشتراک بگذارید.

در منوی تنظیمات گزینه‌های مفیدی وجود دارد که یکی از آن‌ها بیشتر از بقیه جلب توجه می‌کند: گزینه‌ی «پشتیان /بازیابی». این قابلیت همان‌طور که از نامش پیداست پشتیبانی از رویدادها و تنظیمات شما ایجاد می‌کند و شما حتی‌ می‌توانید برروی سرورهای اپ نیز نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید.

اپلیکیشن محاسبه سن
قابلیت پشتیبان‌گیری برروی سرورهای اپ

اپلیکیشن دارای رابط کاربری پویا و زیبایی می‌باشد و با نگاهی به نسخه‌های قبلی این اپ می‌توان دید که طراحی رابط کاربری پیشرفت بسیار خوبی نسبت‌ به نسخه‌های پیشین داشته است و علاوه‌بر اینکه سبک ساده و مرتبی دارد، انیمیشن‌های زیبایی را نیز در آن به کار‌ برده شده است.

در اپلیکیشن محاسبه‌ی سن قابلیت‌های کاربردی فراوانی قرار داده شده‌است که به نظر می‌آید از تجربه‌ی سازندگان و کار مداوم برروی آن حاصل شده است و نسخه‌ی ۳٫۰ -در زمان نگارش این مطلب- تأییدی بر این گفته است و البته مهر تأیید اصلی در واقع همان قابلیت‌های فراوان اپلیکیشن است.

(این بررسی براساس نسخه‌ی ۳٫۰ نوشته شده‌است)

  • 0نوشته ها
  • 94دیدگاه ها
به تکنولوژی، بازی‌های ویدئویی و نویسندگی علاقه‌مندم. در حال حاضر مدیریت وب‌سایت تک‌سرا را بر عهده دارم.
هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *