سمینار شناسایی و تحلیل بدافزار آپای کردستان برگزار شد

شناسایی-تحلیل-بدافزار-آپا-دانشگاه-کردستان
سمینار شناسایی و تحلیل بدافزار

سمینار «شناسایی و تحلیل بدافزار» با ارائه‌ی مهدس هادی گلباغی در دانشگاه کردستان برگزار شد. این سمینار توسط مرکز آپای دانشگاه کردستان با همکاری شاخه‌ی دانشجویی IEEE دانشگاه به وقوع پیوست. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

این سمینار در تئاتر شیبانی واقع در دانشکده مهندسی ساعت ۱۱:۳۰ با تعداد حضار محدود برگزار شد. ابتدا با توضیحاتی در خصوص معنی بد‌افزار و انواع آن شروع شد. در ادامه انواع بدافزارها و تفاوت آن‌ها با یک‌دیگر از نظر فعالیت‌ها شرح داده شد. هم‌چنین آماری در خصوص بدافزارها از منابع معتبر به نمایش درآمد؛ از میان آن‌ها می‌توان به ثبت حدود ۷۰۰ میلیون بدافزار توسط آزمایشگاه McAfee اشاره کرد؛ البته هادی گلباغی، ارائه‌دهنده‌ی سمینار و کارشناس مرکز آپای کردستان، تصریح کردند که این فقط تعداد بدافزارهای «کشف شده» است و تعداد واقعی احتمالاً خیلی بیشتر از این است. هم‌چنین آماری در خصوص رشد بدافزارها نسبت به سال‌های گذشته نشان داده شد و شاهد رشد تعداد آن‌ها در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال قبل بودیم.

هادی گلباغی در مورد تعریف بدافزارها عنوان کرد:

هر برنامه‌ای که نیت سوء داشته باشد یا کار تخریبی انجام دهد، یک نوع بد افزار محسوب می‌شود.

هم‌چنین ایشان در مورد نحوه‌ی طبقه‌بندی بدافزارها گفتند:

بر اساس خصوصیات و کنش‌ها، بدافزارها در طبقات مختلف قرار می‌گیرند.

و به‌علاوه توضیح دادند که تا وقتی برای اهداف سیاسی و اقتصادی بازار بدافزارها رونق داشته باشد، بازار آنتی‌ویروس‌ها و متخصصان امنیت نیز رونق خواهد داشت.

تمرکز این سمینار بیشتر بر روی بحث‌های بدافزار، مبهم‌سازی کد، موتورهای تکثیر، تحلیل ایستا و پویا بود که در پوستر آن نیز ذکر شده بود.

پس از پایان بخش بدافزارها، بخش‌های دیگر توضیح داده شد که با مثال‌های خوب و قابل‌فهمی همراه بود و افراد فاقد تخصص هم می‌توانستند آن را درک کرده و از آن بهره ببرند. البته در پایان توضیحات، به صورت عملی نیز مواردی نشان داده شد که به‌خوبی مباحث سمینار را به حضار می‌فهماند.

در آخر از حضار دعوت شد تا در صورت این‌که ایده‌ای برای نگارش مقاله، نرم‌افزار ویا غیره دارند به مرکز آپای دانشگاه مراجعه کنند.

در زیر می‌توانید پوستر این سمینار را ببینید:

سمینار-شناسایی-تحلیل-بدافزار-آپا-دانشگاه-کردستان
پوستر سمینار

  • 0نوشته ها
  • 94دیدگاه ها
به تکنولوژی، بازی‌های ویدئویی و نویسندگی علاقه‌مندم. در حال حاضر مدیریت وب‌سایت تک‌سرا را بر عهده دارم.
هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *