همایش امنیت مرکز آپا دانشگاه کردستان برگزار شد

همایش-امنیت-آپا-کردستان
همایش امنیت در فضای سایبری و سیستم‌های رایانه‌ای

همایش امنیت در فضای مجازی و سیستم‌های رایانه‌ای توسط مرکز آپا دانشگاه کردستان با همکاری IEEE دانشگاه در دو جلسه‌ی ۱٫۵ ساعتی برگزار شد. این همایش به همت دکتر فتحی، رئیس مرکز آپای دانشگاه کردستان، به مرحله‌ی برگزاری رسید و آقای مسلم حقیقیان توضیح مطالب را در همایش بر عهده داشت.

این همایش در ۱۸ و ۲۵ مهرماه برای علاقمندان برگزار شد که جلسه‌ی اول آن در تئاتر شیبانی دانشکده مهندسی به انجام رسید و جلسه‌ی دوم در تئاتر دانشکده هنر و معماری با تأخیر شروع شد. در این همایش مطالبی از امنیت فضای سایبری (وب‌سایت‌ها، شبکه و ..) و سیستم‌های رایانه‌ای بیان شد. از سرفصل‌های این دوره می‌توان به معرفی علوم امنیت و تست نفوذ، مراحل تست نفوذ و مهندسی اجتماعی اشاره کرد. هم‌چنین پیش‌نیازهای لازم برا یادگیری علوم امنیت و مراجع و مدارک امنیت برای حاضران این همایش توضیح داده شد. به علاوه قرار است به شرکت‌کنندگان این دوره، به هرکدام گواهینامه‌ای از طرف IEEE دانشگاه کردستان اهدا شود. در پایان جلسه‌ی دوم ثبت‌نام برای دوره CEH  (مخفف Certified Ethical Hacker یا هکر اخلاق‌مند تصدیق‌شده) برای علاقه‌مندان به عمل آمد.

فایل اسلایدهای همایش نیز به صورت PDF در دسترس قرار گرفته است و می‌توانید آن را از کانال تلگرام مرکز آپا دانشگاه کردستان دانلود کنید.

در زیر می‌توانید پوستر این دوره را مشاهده کنید:

پوستر-همایش-امنیت-دانشگاه-کردستان
پوستر همایش امنیت در فضای مجازی و سیستم‌های رایانه‌ای

  • 0نوشته ها
  • 84دیدگاه ها
به تکنولوژی، بازی‌های ویدئویی و نویسندگی علاقه‌مندم. در حال حاضر مدیریت وب‌سایت تک‌سرا را بر عهده دارم.
هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *