بررسی اپ پیتون گرام | جایگزین نه‌ چندان سزاوار تلگرام

بررسی-پیتون‌گرام
بررسی اپلیکیشن پیتون گرام

اپلیکیشن رسمی تلگرام، اپ خوبی است، اما به اندازه‌ی کافی قابلیت‌های جانبی‌ای را که کاربران نیاز دارند، در خود ندارد؛ برای همین است که شاهد چندین و چند اپلیکیشن تلگرام غیر رسمی در کافه بازار و دیگر اپ استورها هستیم. در ادامه‌ی مطلب با بررسی این اپلیکیشن با ما همراه باشید.

لوگو-پایتون‌گرام
لوگوی اپلیکیشن

نام: پیتون گرام

سازنده: محمد بخشی

قیمت: رایگان

پلتفرم: اندروید

 

پیتون گرام اپلیکیشنی غیر رسمی برای دسترسی به تلگرام است. این کار بسیاری از اپلیکیشن‌های دیگری است که در کافه بازار شاهد آن‌ها هستیم؛ پس پیتون گرام چه ویژگی‌هایی دارد که دیگر اپ‌های همین حوزه ندارند و از این لحاظ بر آن‌ها برتری دارد؟

ایده و کاربرد

اضافه کردن قابلیت‌های جانبی و مفید به API تلگرام، ایده جدیدی نیست و خیلی وقت است که بسیاری از توسعه دهندگان اپ‌های بسیاری را برای این کار ساخته‌اند و بعضی از آن‌ها واقعاً نتیجه فوق‌العاده‌ای را در پی داشته‌اند، پس در این میان پیتون گرام چه کار کرده است؟ واقعیت آن است که ایده ثابت است و سازنده‌ی اپ با همان ایده مطرح شده، دست به ساخت اپ زده است و رویکردی جدید اتخاذ نکرده است که قابل توجه باشد. در این میان، نکته‌ی قابل توجه نوآوری‌ها و برتری‌هایی پیتون گرام نسبت به رقبا است که باید به آن‌ها توجه خود را معطوف کنیم.

پیتون گرام در کاربرد نیز حرف زیادی برای گفتن ندارد و طراحی و ویژگی‌های آن بسیار شبیه به اپ‌های قبل از خود می‌باشد. مشکل اینجا است که رقبای پیتون گرام، بسیار قبل‌تر از اینکه این اپلیکیشن پا به عرصه‌ی وجود بگذارد، همان قابلیت‌های کاربردی را عرضه کرده بودند و بعد از آن‌ها، اپلیکیشن‌های جدیدتر بیشتر به تقلید پرداخته بودند تا نوآوری. پیتون گرام همان ویژگی‌های قبلی را به شما عرضه می‌کند، مگر به جز چند ویژگی جدید که در بخش نوآوری به آن‌ها خواهیم پرداخت.

نوآوری

بزرگترین نوآوری‌ای که پیتون گرام می‌تواند به کاربرانش عرضه کند، قابلیت تغییر حساب کاربری است. با این قابلیت شما می‌توانید به آسانی بین حساب‌های کاربری خود جابجا شوید و به مدیریت آن‌‌ها بپردازید. این قابلیت برای کسانی که چندین حساب تلگرام دارند و به صورت مداوم با آن‌ها در ارتباط‌اند، بی شک مفید واقع خواهد شد. شاید بتوان گفت این قابلیت، تنها نوآوری قابل توجه پیتون گرام می‌باشد؛ بقیه‌ی نوآوری‌ها چنگی به دل نمی‌زنند؛ از جمله‌ی دیگر نوآوری‌ها می‌توان قابلیت منشی و تنظیم نور تصویر را نام برد.

در مقایسه با رقبا

پیتون گرام در حوزه‌ی فعالیت خود (پیام‌رسان غیر رسمی تلگرام) رقبای بسیاری دارد و بسیاری از آن‌ها قابلیت‌ها و ویژگی‌های جالبی را عرضه می‌کنند که کار را برای پیتون گرام سخت می‌کند. بعضی از رقبا سعی کرده‌اند با خارج کردن پیام‌رسان‌شان از تنها یک پیام‌رسان، توجه مخاطب را به طرف خود جلب کنند و قابلیت‌های جانبی، تنها ویژگی مثبت‌شان نباشد، اما برای پیتون گرام این بحث مطرح نیست. تنها برتری پیتون گرام در تک نوآوری کاربردی آن است که فقط کاربران خاصی را به طرف خود جلب می‌کند.

رو در رو!

پیتون‌-گرام-موبوگرام
پیتون گرام در مقابل موبوگرام

موبوگرام به معنای واقعی غول پیام‌رسان‌های غیر رسمی تلگرام است و ویژگی‌هایی را عرضه می‌کند که هر پیام‌رسان دیگری را پشت سر می‌گذارد. پیتون گرام در حال حاضر در مقایسه با موبوگرام عملاً حرفی برای گفتن ندارد و تنها در یک مورد می‌تواند با موبوگرام به رقابت بپردازد؛ قیمت! تنها دلیلی که بشود پیتون گرام را بر موبوگرام ترجیح داد، به علت قیمت حال حاضر موبوگرام و رایگان بودن پیتون گرام است. البته در صورت فاکتور قرار دادن رایگان بودن، پیتون گرام در مقایسه با رقبای رایگان خود، فقط کاربران خاص را می‌تواند هدف قرار دهد.

جمع‌بندی

پیتون گرام در حال حاضر توان این را ندارد که کاربران را به سمت خود جذب کند. بهره نبردن از قابلیت‌های کافی به اندازه‌ی رقبا و کمبود نوآوری، کاربران را به سمت دیگر اپ‌های همین حوزه می‌کشاند که قبلاً امتحان خود را پس داده‌اند.

[wp-review id=””]

(این بررسی با توجه به نسخه‌ی P4.1.1.0 انجام شده است)

  • 0نوشته ها
  • 84دیدگاه ها
به تکنولوژی، بازی‌های ویدئویی و نویسندگی علاقه‌مندم. در حال حاضر مدیریت وب‌سایت تک‌سرا را بر عهده دارم.
هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *