شرکت تیک‌تو به کار چندین ماد GTA پایان داد | OpenIV در میان‌ آن‌ها…

عرصه‌ی فعالیت در طی این چند روزه بر سازندگان ماد تنگ شده است و در طی چند روز گذشته، چندی از آن‌ها به کار خود پایان داده‌اند. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید.

این وضعیت از آن‌جایی شروع شد که تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) چندین هفته پیش از سازندگان ماد نقشه‌ی Red Dead Redemption برای GTA V درخواست کرده بود که فعالیت خود را ادامه ندهند و این ماد را منتشر نکنند. به نظر می‌رسید درخواست تیک-تو به همین یک ماد محدود شود، اما وضعیت بسیار بدتر شد.

این شرکت در طی چند روز گذشته با تهدید به شکایت در دادگاه به چندی از مادهای GTA V حمله کرده و خواهان اتمام فعالیت آن‌ها شده است.

هفته‌ی پیش، این شرکت با ارسال ایمیلی به تیم OpenIV، خواستار اتمام فعالیت این برنامه‌ی تقریباً الزامی مادها شد. OpenIV برنامه‌ای است که با استفاده از آن می‌توانید علاوه بر بازی GTA V، برای بازی‌های دیگری از جمله GTA IV نیز ماد نصب کنید و به ویرایش بازی بپردازید. طبق گفته‌ی این شرکت، این برنامه راه استفاده برای آزار و دخالت در GTA Online را باز می‌کند و هدف این شرکت، مادهای بخش تک‌ نفره (single player) نیست.

تیم OpenIV نیز با اعلامی پیامی در وب‌سایت خود به کارشان پایان دادند و هم‌چنین خبر دادند که ماد شهر Liberty City برای GTA V نیز کنسل شده است. در پاسخ به این اقدام تیک-تو، اعضای جامعه‌ی GTA به روش‌های مختلف اعتراض خود را نشان دادند و در همین گیرودار بود که این شرکت به کار ماد Menyoo، وب‌سایت Lexicongta.com و ابزار Force Hax پایان داد. سازنده‌ی ماد Meta Toolkit نیز به صورت خودجوش به ادامه‌ی بروزرسانی این ماد پایان داد. البته خبر خوش این است که شعبه‌ی نیویورک راک استار گینز (Rockstar Games New York) با پیگیری‌های خود باعث بازگشت ماد Menyoo شده است (البته با حذف بخش آنلاین ماد مذکور).

با وجود مسائل پیش آمده، به نظر می‌رسد که تیک-تو قصد توقف ندارد و می‌خواهد به کار خود در اتمام فعالیت مادها ادامه دهد. قطعاً این کار تیک-تو عواقب ناخوشایندی در پی خواهد داشت و در بدترین حالت آن می‌توان به جدایی این شرکت از شرکت راک‌استار گیمز را نام برد.

منبع: Rockstar Fans

  • 0نوشته ها
  • 55دیدگاه ها

به تکنولوژی، بازی‌های ویدئویی و نویسندگی علاقه‌مندم. در حال حاضر مدیریت وب‌سایت تک‌سرا را بر عهده دارم.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *