معرفی بازی واژک | بچین و برو!

کاشی‌ها را در ترتیب درست بچینید و به جلو بروید! در بازی واژک، علاوه بر ترتیب درست، باید حواس‌تان به انتخاب کاشی‌ها نیز باشد چرا که ممکن است برای کلمه‌ی بعدی راه اتصال قطع شود! در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید.

لوگو-بازی-واژک
لوگوی بازی

نام: واژک

سازنده: پنارگ

ناشر: پنارگ

پلتفرم: اندروید

در بازی واژک هدف شما این است که کاشی‌ها را با ترتیبِ درست کنار هم بچینید تا کلمه جور شود و به مرحله‌ی بعدی بروید. این بازی دارای سه نوع مرحله‌ی کلی به نام‌های: دنیای میوه‌ها، دنیای عروسک‌ها و دنیای حیوانات می‌باشد.

بازی واژک از رابط کاربری ساده‌ای بهره می‌برد و برای دسترسی به بخش‌های مختلف بازی مشکلی نخواهید داشت. البته اگر بخواهید از منوی اولیه‌ی بازی به یک مرحله‌ی خاص دسترسی پیدا کنید -به خصوص اگر در بازی زیاد پیش رفته باشید- باید راهی تقریباً طولانی را طی کنید که به آن مرحله برسید؛ این مورد کمی آزار دهنده است، به خصوص با وجود اینکه بازی واژک دارای مراحل فراوان است.

ویژگی مثبت بازی واژک را می‌توان در تعداد مراحل و تنوع آن‌ها دانست. این عنوان در کل دارای ۱۳۵۸ مرحله می‌باشد که در نوع خود بی نظیر است. هم‌چنین هرنوع از دنیاها دارای مراحل ویژه به خود می‌باشند که به کل از دنیاهای دیگر جدا است.

در این بازی شما با کشیدن انگشت بر روی کاشی‌ها، آن‎ها را به هم وصل می‌کنید تا در پایین در محل خود قرار بگیرند. در مراحل ابتدایی بازی، واژه‌های آسانی در اختیار شما قرار می‌گیرند و هرچه به جلوتر بروید مراحل سخت‌تر می‌شوند. هم‌چنین سختی دنیاها نیز با هم تفاوت دارند.

البته رد کردن مراحل به سادگی پیدا کردن یک کلمه نیست، بلکه در برخی مراحل شما باید بیشتر از یک کلمه را پیدا کنید و در عین حال، مواظب باشید تا کاشی‌های انتخابیِ شما راه اتصال را برای کاشی‌های دیگر قطع نکنند؛ بدین شیوه که ممکن است پس از چیدن یک کلمه، ارتباط بین یک کاشی با کاشی‌های دیگر قطع شوید و مجبور شوید از اول مرحله را بروید. هم‌چنین علاوه بر انتخاب افقی و عمودی کاشی‌ها، به صورت مورّب هم باید کلمه‌ی درست را بیابید. البته شما می‌توانید بی نهایت به تلاش و جور کردن کلمات بپردازید و در این مورد محدودیتی وجود ندارد؛ این باعث شده است که در مراحل اولیه به آسانی بتوانید مراحل را با حدسی انتخاب کردن کلمات رد کنید و به جلو بروید.
در بازی واژک بر روی استفاده از تبلیغات مانور فراوانی داده شده است و در جای جای بازی می‌توانید با مشاهده‌ی یک تبلیغ، از تعدادی سکه و … بهره ببرید. هم‌چنین پس از تکمیل برخی مراحل یک تبلیغ به نمایش در می‌آید و به نظر می‌رسد کمی در این باره زیاده‌روی شده است.
در بازی واژک یک موسیقی در پیش‌زمینه‌ی ساده به صورت مداوم پخش می‌شود که برای همراهی بازی گزینه‌ی مناسبی است. شما می‌توانید آن را از منوی اصلی بازی قطع کنید. علاوه بر موسیقی پیش‌زمینه، شما در بازی شاهد افکت‌های صوتی نیز خواهید بود که بازی را هر چه زیباتر کرده‌اند.

می‌توان بزرگ‌ترین ضعف بازی را در گرافیک آن دانست. راهنمای اولیه‌ی بازی دارای گرافیک مناسبی نبوده و هم‌چنین در آن کلمه‌ها به آسانی قابل خواندن نیستند. علاوه بر این، دکمه‌های تلاش دوباره و برگشت به منوی قبلی و در کل همه‌ی دکمه‌ها، کم کیفیت به نظر می‌رسند و می‌توانستند بهتر طراحی شوند. در طراحی دیگر اجزای بازی از تصاویر ساده‌ای استفاده شده است که بیشتر از قبل به گرافیک بازی ضربه می‌زند و از زیبایی بازی می‌کاهد. هم‌چنین کمبود جزئیات گرافیکی بیشتر و فقدان انیمیشن نیز بازی را کمی خشک کرده است. در این مورد، افکت‌های صوتی کمی به داد بازی می‌رسند.

شما می‌توانید بازی واژک را از  کافه بازار دریافت کنید:

  • 0نوشته ها
  • 94دیدگاه ها
به تکنولوژی، بازی‌های ویدئویی و نویسندگی علاقه‌مندم. در حال حاضر مدیریت وب‌سایت تک‌سرا را بر عهده دارم.

دیدگاه (1)

    محمد
    دی ۹, ۱۳۹۶-۹:۴۲ ق.ظ

    سلام خسته نباشین بنده با FiveM پیش رفتم نسخه بازیم هم ۱٫۴۱ ابدیت شد تمام مراحل را مو به مو انجام دادم تا جایی که باید وارد FiveM میشودم ولی چون اکانت FiveM نداشتم سریع یک اکانت FiveM باز کردم ولی وقتی میخوام وارد FiveM بشم ارور میده و براتون ارورشو مینویسم لطفا هر کسی میتونه کمک کنه ناجور درگیرش شدم اینم ارور

    the social Club account specified (mohammad1000)does not owna valid license to Grand Theft Auto v.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *