بررسی بازی رئیس جمهور – کشورت را سربلند کن!

در بازی رئیس جمهور، شما نقش رئیس جمهور کشور را برعهده دارید و باید سعی کنید با مدیریت منابع و ساختمان‌ها، کشور را از بحران دور نگه دارید و امتیاز کسب کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

بازی-رئیس-جمهور-اندروید
لوگوی بازی رئیس جمهور

نام: بازی رئیس جمهور

سازنده: گروه تیرنام

ناشر: گروه تیرنام

پلتفرم: اندروید

بازی بازی رئیس جمهور (از این پس در متن با نام «رئیس جمهور» از آن یاد خواهد شد) به وسیله‌ی گروه تیزنام ساخته و منتشر شده است. این عنوان فقط برای پلتفرم اندروید در دسترس است. در این بازی شما نقش رئیس جمهور کشور را بر عهده دارید و باید با مدیریت منابع و ساختمان‌ها به پیشرفت کشور کمک کنید.

رابط کاربری

در بازی رئیس جمهور شما تقریباً با بخش‌های زیادی سروکار دارید و به همین دلیل باید طراحی رابط کاربری به شکلی باشد که بتوانید به این بخش‌ها به آسانی دسترسی داشته باشید؛ می‌توان گفت در این عنوان این کار صورت گرفته است و سعی شده سردرگمی فرد به حداقل برسد. البته راهنمای ابتدای بازی و تجربه‌ی کاربر، به این کار کمک خواهد کرد.

در قسمت پایین بازی، شما یک منو خواهید داشت که حاوی پنج بخش نقشه، کابینه، خانه، آمار و تزریق سرمایه است. این منو کمک شایانی به دسترسی آسان به همه‌ی بخش‌ها کرده است. در بخش خانه، شما نگاهی کلی به وضعیت کشور خود خواهید داشت و هم‌چنین از بخش نقشه و آمار می‌توانید اطلاعات مفید دیگری به دست آورید.

بازی هم‌چنین دارای یک بخش تنظیمات است که در آن می‌توانید موسیقی و صدا را خاموش یا روشن کنید.

گیم‌پلی

اگر راهنما را کامل دنبال کنید (راهنما کوتاه و مفید است)، به دیدی کلی از نحوه‌ی کارکرد بازی خواهید رسید. اما برای وارد شدن به جزئیات باید خودتان به بازی بپردازید و در هر بخش سرک بکشید. ممکن است در ابتدای بازی کمی دچار سردرگمی شوید و وزارت‌ها و ساختمان‌های بسیارِ بازی شما را دست پاچه کند، اما فلسفه‌ی ساختمان‌ها بر پایه‌ی علت و معلول می‌باشد و می‌توانید با توجه به نقشه، بهترین ساختمان را برای هر بخش از کشور انتخاب کنید.

هدف کلی بازی در این خلاصه می‌شود که شما باید با مدیریت جامع همه‌ی بخش‌ها، امتیاز کسب کنید و کشور را از ورود به بحران امن نگه دارید. شما می‌توانید ساختمان بسازید، در بازار به خرید و فروش شش منبع اصلی (غذا، آب، برق و …) بپردازید و با استفاده از پول کسب شده دوباره همین چرخه را طی کنید تا امتیاز خود را افزایش دهید و در لیست برترین‌ها به رتبه‌های برتر صعود کنید.
در بخش کابینه، شما می‌توانید ساختمان‌هایی بسازید یا آن‌ها را تخریب کنید. ساخت هر ساختمان تاثیراتی به دنبال خواهد داشت که بعضی از آن‌ها نامربوط به نظر می‌رسند؛ بدین معنا که بعضی ساختمان‌ها بر چیزهایی تاثیر مثبت یا منفی می‌گذارند که اصلاً ربطی به آن‌ها ندارند. برای مثال چرا ساختمان سینما بر دین و مذهب تاثیر منفی می‌گذارد در حالی که بر نظام خانواده تاثیر مثبتی دارد؟! البته هدف اصلی این بود که ساختمان‌ها تاثیرات نامربوط دارند، اما در این مثال، مثال بیشتر تحریک برانگیز است و امکان دارد بعضی افراد را ناراحت کند.

در بخش بازار، شما به خریدوفروش منابع می‌پردازید و با هر فعالیت شما، نرخ منابع در بازار (چه خرید و چه فروش) تغییر خواهند کرد. ساخت منابع بر اساس واحد در ساعت می‌باشد و مقدار تولید هم بستگی به سطح  منابع شما در بخش سرمایه گذاری دارد. در این عنوان، ساختمان‌ها فقط به مصرف منابع می‌پردازند و به نظر نمی‌رسد در تولید منابع هیچ نقشی داشته باشند. در واقع می‌توان گفت که شما به معامله‌ی منابع می‌پردازید و از این روش مقدار پول خود را افزایش می‌دهید تا ساختمان‌های جدید بسازید تا  از خط عدالت دور بمانید، وارد بحران نشوید و امتیاز خود را بالا ببرید.

منوی-بازی-رئیس-جمهور
تصاویری از درون بازی

گرافیک
در بازی رئیس جمهور گرافیک نقشی اساسی ندارد و هم‌چنین سازنده به طراحی ساده‌ای دست زده است و در حد لازم رابط کاربری را طراحی کرده است. اگرچه این عنوان می‌توانست از انیمیشن‌های کوچکی بهره ببرد، اما چیزی در آن گنجانده نشده است و پس از هر فعالیتی به طور مستقیم نتایج را مشاهده می‌کنید و سپس پنجره‌ی نتیجه را می‌بندید.
صداگذاری
بازی رئیس جمهور در کل شامل دو نوع صدا است: یکی موسیقی پیش‌زمینه‌ی بازی که به صورت مداوم پخش‌ می‌شود و پس از هر بار اتمام دوباره از سر گرفته می‌شود؛ دومی صدای کلیک بر روی گزینه‌های مختلف دربازی می‌باشد. بر روی صداگذاری این عنوان کار بسیاری انجام نشده است و افکت‌ها و موسیقی پیش‌زمینه ساده‌اند، هر چند این عنوان به صداگذاری نیاز چندانی ندارد.

همانطور که در بخش رابط کاربری گفته شد، می‌توانید از بخش تنظیمات به خاموش یا روشن کردن صدا و موسیقی بپردازید.

جمع‌بندی

بازی رئیس جمهور، داستانی اصلی را دنبال نمی‌کند و در آن تنها هدف شما کسب امتیاز و صعود به رده‌های بالاتر می‌باشد. این عنوان می‌توانست از نظر گیم‌پلی غنی‌تر باشد و به جای گزینه‌های فراوان ساخت‌وساز، کارهای دیگری در آن گنجانده شود. این عنوان، بازی‌ای نیست که شما ساعت‌ها وقت خود را صرف آن کنید، بلکه آن است که در روز چندین بار به کشور خود سر بزنید و آن را مدیریت کنید؛ و سازنده در راستای همین هدف، به درستی تولید منابع و درآمد را به صورت ساعتی طراحی کرده است.

 

امتیاز-بازی-رئیس-جمهور
امتیاز بازی رئیس جمهور

شما می‌توانید این عنوان را از کافه بازار دریافت کنید:

 

  • 0نوشته ها
  • 105دیدگاه ها
به تکنولوژی، بازی‌های ویدئویی و نویسندگی علاقه‌مندم. در حال حاضر مدیریت وب‌سایت تک‌سرا را بر عهده دارم.

دیدگاه (1)

    محمد
    تیر ۱۴, ۱۳۹۶-۱:۵۳ ب.ظ

    بازی خیلی خوبیه فقط یه سوال برای بهران هوا باید چی کار کرد چه ساختمونی رو احداث کرد کمک کنید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *