استفاده‌ی والدین از گوشی همراه، فرزندان‌شان را آزار می‌دهد

بیشتر از یک‌سوم فرزندان از پدرومادرشان خواسته‌اند تا از اینترنت بیرون بیایند و گفته‌اند که زندگی خانوادگی را مختل می‌کند. این تحقیق بر اساس یک نظرسنجی انجام شده است.

معلوم شده است که همان‌قدر والدین درباره‌ی استفاده‌ی فرزندانشان از اینترنت نگران‌اند، فرزندان درباره‌ی عادات والدین‌شان نگرانی دارند.

بر اساس یک نظرسنجی که از ۲ هزار دانش‌آموز و ۳ هزار پدرومادر به وسیله‌ی سازمان‌ غیر انتفاعی Digital Awareness UK، Headmasters و Headmistresses’ Conference، انجمنی تخصصی برای معلمان، انجام گرفته است، مشخص شد که ۳۶ درصد از فرزندان بین ۱۱ تا ۱۸ سال از والدین‌شان خواسته‌اند تا چک‌کردن دستگاه موبایل‌شان را متوقف کنند. از آن فرزندان، ۴۶ درصد گفتند که درخواست‌شان نادیده گرفته شده است و ۴۴ درصد گفتند استفاده‌ی والدین‌شان از اینترنت، آن‌ها را ناراحت می‌کند.
عادات اینترنتی می‌توانند به‌خوبی بر زمان باهم بودن خانواده اثر بگذارند؛ ۲۲ درصد فرزندان گفتند که استفاده از موبایل اعضای خانواده را از لذت بردن از حضور دیگری بازداشته است. دانش‌آموزان هم‌چنین درباره‌ی آداب سرمیز غذا سنتی بودند و ۸۲ درصد از آن‌ها باور داشتند که گوشی‌های همراه باید در وعده‌های غذایی قدغن شوند.

در طرف دیگر، فقط ۱۰ درصد از والدین فکر می‌کردند که استفاده آن‌ها از اینترنت فرزندان‌شان را ناراحت می‌کند و این نشان‌دهنده‌ی اختلاف بین برداشت والدین و احساسات واقعی فرزندان است. به هر حال والدین تشخیص دادند که استفاده‌ی آن‌ها از گوشی همراه ممکن است مفرط باشد و ۴۲ درصد از بزرگ‌سالان گفتند که زمان بیش از حدی را صرف آنلاین بودن می‌کنند.

 

منبع: CNET

  • 0نوشته ها
  • 94دیدگاه ها
به تکنولوژی، بازی‌های ویدئویی و نویسندگی علاقه‌مندم. در حال حاضر مدیریت وب‌سایت تک‌سرا را بر عهده دارم.
هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *